Dimensions RM

Dimensions® RM od společnosti Micro Focus®  je plně vybavené a osvědčené řešení pro správu požadavků, které umožňuje efektivní spolupráci všech zúčastněných stran v moderním systému a softwarovém vývoji.

 • zlepšuje definici a řízení požadavků v průběhu celého životního cyklu produktu, aby byla zajištěna viditelnost od počátečních myšlenek k výsledkům – ať už při použití tradičních přístupů nebo přístupů založených na Agile backlog.
 • pomáhá organizacím sebevědomě a efektivně dodávat vysoce kvalitní produkty, protože usnadňuje opětovné použití požadavků a správu změn napříč nástroji, týmy a verzemi
 • flexibilně podporuje procesy požadavků a integrací do životního cyklu umožňuje trasovatelnost komplexních vývojových projektů

Dashboard požadavků

Veřejné a soukromé dashboardy poskytují podrobný přehled o vývoji požadavků v celém životním cyklu aplikace. KPI a metriky osvědčených postupů poskytují zúčastněným stranám informace, jako je stav schválení požadavků, osamocené požadavky a iterace požadavků. Všechny grafické sestavy disponují možností dril-down.

Dynamické zobrazení vztahů požadavků (Dynamic RM Link Browser)

Kromě statického vykazování poskytuje Dimensions RM dynamické, grafické zobrazení vztahů požadavků k dosažení lepší viditelnosti závislostí. Přímé úpravy požadavků a odkazů s definovatelným počtem úrovní pro sledovatelnost generují rychlejší analýzu dopadů.

Přizpůsobitelná workflow životního cyklu požadavků

Dimensions RM zahrnuje bezplatné konfigurovatelné pracovní workflow k definování životního cyklu požadavků nebo jiných artefaktů. V grafickém editoru je možné definovat stavy a přechody společně s přístupovými právy, viditelností a vlastnictvím.

Procesy, jako jsou kontroly požadavků nebo schválení, lze snadno implementovat.

Agile Requirements Management

Dimensions RM poskytuje podporu pro agilní vývoj v rozsahu správy nevyřízených položek (backlog), storyboard, Kanbanboard a burndown grafů.

Agilní i tradiční artefakty lze vizualizovat a propojit na podporu hybridních přístupů na úrovni organizace a projektu.
Agilní artefakty lze synchronizovat jednosměrně nebo obousměrně s agilními nástroji, jako je Atlassian Jira, CA Agile Central, Micro Focus Octane, Microsoft TFS a další.

Standardizovaný ReqIF import

S rozhraním ReqIF (Requirements Interchange Format) podporuje Dimensions RM standardizovanou výměnu požadavků a přidružených metadat s dalšími nástroji pro správu požadavků a poskytuje snadný a automatizovaný způsob migrace.

Pokročilá podpora správy testů

Dimensions RM podporuje testování založené na požadavcích s definicí testovacích případů, plánováním testů, prováděním testů, tvorbou defektů a plnou sledovatelností k požadavkům. Díky vestavěnému editoru testovacích kroků lze testovací případy efektivně definovat standardizovaným způsobem.

Rychlý import a publikování dokumentů požadavků

Dimensions RM usnadňuje sdílení a spolupráci na požadavcích pomocí aplikace Microsoft Word. Dimensions RM umožňuje snadno publikovat požadavky do dokumentu Microsoft Word, aby je bylo možné zkontrolovat offline nebo přidat do jiných dokumentů a prezentací.

Dimensions RM může také importovat dokumenty Microsoft Word, což umožní aktualizovat zkontrolované požadavky nebo vytvořit nové.

Webové diagramy a UI-Mockup

Kromě standardní možnosti úprav formátovaného textu (formátování, tabulky, vložené obrázky, hypertextové odkazy atd.) nabízí Dimensions RM také možnost tvorby diagramů a prototypů uživatelského rozhraní, kterou lze použít v jakémkoli poli formátu RTF.

Stejně jako standardní formátovaný text je i tato funkce plně webová, aniž by vyžadovala rozšíření lokálního prohlížeče. Umožňuje také omezený import diagramů Microsoft Visio.

Za zmínku stojí možnost tvorby diagramů v notacích BPMN, SysML, UML, tvorby prototypů uživatelského rozhraní (desktop i mobilní) apod.

Prototypování

Prototype Composer pomáhá rychle a přesně simulovat, jak bude aplikace vypadat a fungovat bez psaní jakéhokoli kódu.

Místo nekonečných textových vstupů, složitých hierarchií dat nebo technických diagramů UML usnadňuje Prototype Composer spolupráci na požadavcích vytvářením jednoduchých prototypů s vysokou věrností, které vypadají jako skutečné věci. Požadavky lze snadno odvodit z prototypů a propojit s obrazovkami nebo procesy.

Hlavní přínosy

 • dashboard požadavků založený na základě rolí
 • flexibilní typy požadavků a procesů
 • tradiční a agilní přístupy
 • přizpůsobitelné workflow životního cyklu
 • prohlížeč Dynamic Link
 • rychlé reportování trasovatelnosti
 • snadné opětovné použití požadavků
 • řízení změn a historie
 • generování dokumentů a srovnání
 • správa variant
 • integrované vytváření prototypů
 • rozhraní ReqIF

Chcete se dozvědět více? Zanechte prosím kontakt a my se Vám obratem ozveme.

  ZAJÍMÁ VÁS TÉMA BUSINESS ANALÝZY?

  VYZKOUŠEJTE NÁŠ E-LEARNING!

  1 den přístupu zdarma

  Úvod do business analýzy

  Váš požadavek byl úspěšně odeslán. Brzy se ozveme.

  Došlo bohužel k nějaké chybě při odesílání formuláře. Prosím zkuste to ještě jednou.

  LBMS will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.