Informace o změnách PRINCE2®

 

V letošním roce dochází k aktualizaci metodiky PRINCE2®. Původní vydání z roku 2009 je aktualizována evolučním updatem 2017, který reaguje na aktuální požadavky pracovního prostředí charakteristické vyšším očekáváním zúčastněných stran a pracovní kulturou flexibility a agility. Tato aktualizace přináší praktické, dostupné, autoritativní návody pro každého, kdo řídí projekt, staví na osvědčené síle PRINCE2® a reaguje na dnešní požadavky na flexibilitu a agilitu s tím, že nabízí nové hodnoty s důrazem na přizpůsobení a rozšiřitelnost.

 

Aktualizovaná metodika PRINCE2® se i nadále opírá o sedm principů, sedm procesů a sedm témat, jejichž struktura se nemění,ale mění se důraz na ně kladený a použitá ošetření. Nové vydání manuálu PRINCE2® má větší důraz na přizpůsobení metodiky PRINCE2® pro potřeby projektu, principy tvořící základ PRINCE2® a praktické uplatňování pokynů v manuálu. Nová zkouška úrovně Foundation zvýrazňuje jádro PRINCE2® a praktickou aplikaci metody. PRINCE2® 2017 s sebou přináší také jisté změny v realizaci certifikačních zkoušek.

 

Druhá polovina roku 2017 je přechodným obdobím, kdy si posluchači mohou vybrat, zda anglickou mutaci zkoušky úrovně Foundation/Practitioner chtějí skládat na základě verze 2009 nebo 2017. Počínaje 1. 1. 2018 již budou platit nová pravidla, česká mutace zkoušek Foundation/Practitioner bude vycházet z verze metodiky 2009, zatímco anglická mutace z verze 2017. Zda a kdy bude případně k dispozici česká mutace zkoušek pro verzi 2017 nelze v tuto chvíli jednoznačně určit.

 

Změny nastávají také v délce platnosti certifikátů. Certifikát úrovně Foundation zůstává nadále v platnosti beze změn. Zatímco certifikáty úrovně Practitioner vydané do konce roku 2017 platí 5 let, certifikáty vydané po 1. 1. 2018 budou platit již jen 3 roky. Zároveň se od 1. 1. 2018 ruší zkouška typu re-registration pro verzi PRINCE2® 2017 (obnova certifikátu úrovně Practitioner) a všichni, kdo budou chtít obnovit svůj certifikát úrovně Practitioner založený na verzi PRINCE2® 2017 budou muset absolvovat kompletní zkoušku Practitioner, která má ale oproti verzi 2009 modifikovaný rozsah.

Bližší informace či vysvětlení Vám rádi podáme, neváhejte nás proto v případě potřeby kontaktovat.

Zpět na přehled novinek

ZAJÍMÁ VÁS TÉMA BUSINESS ANALÝZY?

VYZKOUŠEJTE NÁŠ E-LEARNING!

1 den přístupu zdarma

Úvod do business analýzy

Váš požadavek byl úspěšně odeslán. Brzy se ozveme.

Došlo bohužel k nějaké chybě při odesílání formuláře. Prosím zkuste to ještě jednou.

LBMS will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.