Vše o e-learningu

Jak e-learning funguje

Po zaplacení kurzu obdržíte dva emaily: 1. informaci k založení účtu, 2. email s odkazem k e-learningu. Po přihlášení klikněte v levé liště na “Aktivity”, kde uvidíte všechny kurzy, které máte aktuálně přiřazené. Do každého přiřazeného kurzu máte možnost „Vstoupit“ (rozkliknout). Po prokliku se vám objeví všechny lekce kurzu. Kurzy jsou zpravidla rozděleny do více lekcí, abyste je mohli jednotlivě procházet a postupně je splnit.  Výjimku tvoří některé Úvodní kurzy, které mají pouze jednu lekci.

Abyste dosáhli úspěšného dokončení kurzu, musíte splnit každou lekci. Jednotlivé lekce jsou vzájemně podmíněny, tedy druhá lekce nelze spustit, dokud není první lekce splněna, obdobně u dalších lekcí.

Abyste splnili lekci, musíte

 • projít předepsaný počet snímků, což se v závislosti na délce lekce pohybuje zpravidla mezi 80-90% počtu snímků lekce (např. alespoň 25 snímků ze 30)
 • pokud lekce obsahuje kvíz (test), musíte v něm dosáhnout úspěšnosti odpovědí alespoň 65%
 • pokud lekce obsahuje několik kvízů (testů), musíte v každém z nich dosáhnout úspěšnosti odpovědí alespoň 65%

Po úspěšném ukončení kurzu (všechny lekce jsou splněny) si můžete stáhnout certifikát o absolvování kurzu.

 

V rámci zakoupeného kurzu máte k dispozici půl hodiny na konzultaci s lektorem. Doporučujeme tuto možnost využít po skončení kurzu. Stačí se obrátit na kurzy@lbms.cz a my Vám konzultaci sjednáme. Může jít o konzultaci k probírané problematice, ale také ke kurzu samotnému, či konzultaci k dalšímu vzdělávání.

 

Doporučení (jak na e-learning)

 

 • Udělejte si čas

Jeden z nejdůležitějších tipů pro studium e-learningového kurzu je správná práce s časem. Někdo může podlehnout falešné iluzi, že e-learning je 1/3 online/prezenčního kurzu a za hodinu až dvě bude mít hotovo. Jistě, můžete kurz v rychlosti „proklikat“, otázkou ale je, co Vám to přinese …

Realita je ale taková, že e-learningový kurz určitě šetří čas, ale nedokáže zázraky – jako například třídenní látku vtěsnat do tří hodin. Očekávejte minimálně polovinu stejného času jako online/prezenční kurz.

 • Rezervujte si v kalendáři blok pro studium

Naplánujte si studium v pracovní době. Zadejte si do kalendáře blok pro studium, aby všichni věděli, že nejste dostupní.

Pokud studujete z domova, udělejte to stejné. Dejte rodině i kolegům vědět, že budete několik hodin zaneprázdněni.

 

 • Vypněte telefon a notifikace

Pomůžete sami sobě v co nejlepším soustředění se na kurz a nebude vás nikdo rušit.

 

 • Připravte si pracovní místo

Pro pohodlné studium si připravte pracovní místo tak, aby se Vám dobře sedělo, a aby vás nikdo nerušil. Uvařte si kávu, čaj, připravte si občerstvení a dejte se do toho.

 

 • Nezapomeňte na přestávky

Pro lepší soustředění si dělejte krátké přestávky po hodině až hodině a půl. Je to samozřejmě velmi individuální a někdo kurzem raději projde co nejrychleji bez krátkých přestávek. Toto je jen doporučení pro toho, komu by naopak přestávky mohly přinést užitek.

 

 • Dělejte si poznámky

Během kurzu si dělejte poznámky. Zaznamenávat si můžete vše, co Vám přijde zajímavé či sporné.

Zaznamenávejte si také otázky a nejasnosti, se kterými se pak můžete obrátit na lektora, až projdete celý kurz.

 

 • Dejte nám zpětnou vazbu

Něco vám chybí v kurzu, těší, překvapuje či snad irituje apod.? Piště si během kurzu své poznatky a určitě nám je dejte vědět pomocí dotazníku spokojenosti na konci kurzu. Jedině tím zjistíme, jak se můžeme zlepšit a hlavně, co chybělo vám konkrétně, a budeme mít šanci najít vhodné řešení i pro vás.

V případě, že kurz nefunguje vůbec dle vašich představ či se objevila nějaká chyba? Na nic nečekejte a ozvěte se nám ihned na email kurzy@lbms.cz či telefonní číslo: 226 230 260.

 

 • Využijte kvízy během kurzu

Kvízy jsou pro vás dobrou zpětnou vazbou. Výsledek kvízu vypovídá o tom, jak moc jste pochopili látku. V případě, že není výsledek uspokojivý, můžete se kdykoliv vrátit k danému tématu a ještě jednou si látku projít.

 

Výhody x nevýhody

Výhody

 

 • Vyšší efektivita

Kurz můžete procházet v menších blocích a kdykoliv se vrátit k tématu, které vám nebylo jasné či si ho chcete ještě zopakovat.

Jelikož je e-learningový kurz plný interakcí, audia, videa, obrázků, tak lépe udržíte pozornost a látka se vám lépe a rychleji dostane pod kůži.

 

 • Samostatnost

Můžete si jít kurzem vlastním tempem a zvolit si také způsob studia, který Vám vyhovuje (místo, rychlost, čas, způsob zaznamenávání poznámek apod.).

Organizace studia je plně ve vašich rukou. Studovat můžete během pracovní doby či po večerech.

 

 • Individuální přístup

V rámci e-learningu máte možnost půl hodiny konzultace s lektorem. Můžete se spojit telefonicky, emailem nebo se potkat on-line ve virtuální místnosti s možností prezentace jakýchkoliv podkladů na obou stranách a probrat s ním individuálně všechny otázky a nejasnosti, které během kurzu nastaly. Doporučujeme si tyto otázky pro lektora zaznamenávat během kurzu například na papír či do poznámkového bloku na počítači.

 

 • Šetříte čas i peníze

Cena e-learningu je výhodnější, než cena online/prezenční kurzu.

Šetříte navíc také čas. E-learningový kurz je časově méně náročný a můžete si ho efektivně zorganizovat dle svého kalendáře a pracovního rozvrhu.

 

 • Dostupnost

U e-learningového kurzu nejste závislí na termínu a časovém rozložení online/prezenčního kurzu. Nemusíte čekat na termín nebo měnit své soukromé či pracovní plány. E-learning můžete zakoupit kdykoliv a ihned se pustit do studia.

Kdykoliv se můžete vracet do jakékoliv části kurzu a opakovat si témata.

 

 • Ověření znalostí

Během kurzu budete procházet kvízy, které prověří, jak jste pochopili danou látku. Kvízy můžete opět opakovat, dokud nedosáhnete uspokojivého výsledku.

Věnujte prosím pozornost zejména cvičným certifikačním zkouškám, které jsou součástí kurzů připravujících ke složení certifikační zkoušky.

 

Nevýhody

I e-learning vedle všech svých výhod má také své mínusy. Jedním z nich je absence osobního kontaktu, ať už s lektorem či s ostatními absolventy kurzu. Právě proto nabízíme jakou součást e-Learningu možnost konzultace s lektorem, kterou neváhejte využít.

Jistou nevýhodou může být i požadavek na vlastní samostatnost – tedy vlastní vůli si studium zorganizovat a udělat si čas i prostor. Proto prosím zvažte tento bod vzhledem k vašim možnostem, a pokud si nejste jistí, raději si vyberte vypsaný termín kurzu. Abyste nepropásli žádné klíčové datum, bude Vás náš systém automaticky notifikovat o blížícím se vypršení přiřazeného kurzu. V případě mimořádných okolností jsme připraveni vyjít Vám vstříc s případným prodloužením přiřazení kurzu.

Někteří posluchači mohou indikovat, že po absolvování e-learningového kurzu jim „nic nezůstane v rukou“. Pokud sdílíte tento pocit a rádi byste měli k dispozici kurzové materiály, neváhejte se na nás obrátit, jsme totiž schopni vám obratem poskytnout neomezený přístup k elektronickým kurzovým materiálům, které jsou standardní součástí prezenčního nebo on-line kurzu. Jejich formální podoba je sice odlišná od e-learningu, ale věcný obsah je prakticky totožný.

 

FAQ

1) Jak mohu e-learningový kurz zaplatit?

Ihned po objednání kurzu přes rezervační formulář na webu zpracujeme objednávku a zašleme Vám obratem daňovou fakturu se všemi údaji. Proto také potřebujeme fakturační adresu atd.

 

2) Kdy dostanu přístup ke kurzu?

Přístup poskytujeme po zaplacení kurzu. V případě, že chvátáte, tak se můžeme individuálně domluvit a nastavit vám přístup po zaslání potvrzení o odeslané platbě.

 

3) Kolik času budu mít na projití celého kurzu?

Standardně poskytujeme přístup na 3 měsíce.

 

4) Dostanu upomínku v případě blížící se doby vypršení přístupu ke kurzu?

Ano, upomínku posíláme 1 měsíc, 14 dní, 7dní a 1 den před vypršením přístupu.

 

5) Dostanu k dispozici nějaké materiály, které mi zůstanou i po vypršení kurzu?

Náš e-learning je pojat v dostatečném rozsahu a slouží jako plnohodnotný materiál pro studium.

Po dokončení kurzu dostanete možnost zažádat o přístup k elektronickým kurzovým materiálům, které jsou standardní součástí prezenčního nebo on-line kurzu. Jejich formální podoba je sice odlišná od e-learningu, ale věcný obsah je prakticky totožný.

 

6) Jak mohu využít půl hodinové konzultace s lektorem?

Dejte nám vědět během kurzu nebo po jeho absolvování. Obecně doporučujeme všechny otázky zapisovat během kurzu a na jeho konci domluvit konzultaci, kde se můžete na všechny zeptat lektora.

Lektora můžete kontaktovat přes jeho email: muller@lbms.cz.

 

7) Jak budu skládat zkoušku v případě, že jsem si ji objednal?

Ve chvíli, kdy Vám nastavujeme přístup ke kurzu, tak také objednáváme voucher pro zkoušku online. Taková zkouška má svá pravidla, ale její největší plus je v tom, že zkoušku skládáte kdekoliv a kdykoliv potřebujete.

Jakmile dokončíte kurz a chcete zkoušku složit, tak stačí voucher uplatnit dle instrukcí od EXINu, které najdete v emailu spolu s voucherem. Poté máte 21 dní na složení zkoušky.

Pokud byste nechtěli zkoušku online, tak výjimečně poskytujeme možnost složit zkoušku prezenčně u nás v LBMS pod vedením supervizora.