DEVOPS Foundation/Professional

 

IT organizace je odpovědná mimo jiné za 2 paralelní a přitom protichůdné cíle: reagovat na rychle se měnící konkurenční prostředí (odpovědnost Dev) a poskytovat stabilní, spolehlivé a bezpečné služby zákazníkům (odpovědnost Ops). Dev a Ops tak mají zcela odlišné cíle a pobídky, což odpovídá kořenovému, chronickému konfliktu. Koncept DevOps je nově vznikající praxe softwarového inženýrství, která usiluje o řešení chronického konfliktu, zkrácení doby uvedení nových verzí SW nebo služeb na trh na bázi spolupráce Dev a Ops týmů a vytváření prostředí, kde se produktivita práce zvyšuje díky automatizaci procesů správy infrastruktury a pracovních postupů. O úspěchu či neúspěchu adopce DevOps v organizaci do značné míry rozhoduje schopnost organizace učinit významné kulturní a organizační změny. Více o konceptu DevOps v článku, který jsme publikovali v Management News.

 

Kurz DevOps Foundation přináší posluchačům základy DevOps, historii a základní principy DevOps, klíčové postupy a v závěru se zamýšlí nad otázkami praktické aplikace DevOps, kde mimo jiné ukazuje, že DevOps není univerzálním lékem na všechny problémy organizace a vysvětluje, že dokonce existují organizace, které by o zavedení DevOps neměly uvažovat. Více informací o kurzu zde.

 

Kurz DevOps Professional seznamuje posluchače s postupy DevOps v oblastech toku, zpětné vazby, učení a experimentování a pochopení dopadu těchto organizačních a technických změn do každodenní práce. Více informací o kurzu.

 

Zpět na přehled novinek

ZAJÍMÁ VÁS TÉMA BUSINESS ANALÝZY?

VYZKOUŠEJTE NÁŠ E-LEARNING!

1 den přístupu zdarma

Úvod do business analýzy

Váš požadavek byl úspěšně odeslán. Brzy se ozveme.

Došlo bohužel k nějaké chybě při odesílání formuláře. Prosím zkuste to ještě jednou.

LBMS will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.