Nejčastější otázky ke kurzu Testování aplikací-ISTQB CTFL

 

Je tento kurz vhodný pro začátečníka?

Kurz je postaven tak, aby poskytl všechny potřebné informace i člověku bez předchozí praxe. A i když je praxe určitou výhodou, tak jej lze doporučit i těm kdo jsou v oboru nováčky. Školení začíná od základních pojmů, principů a procesu testování včetně psychologie testování. Rozebírá otázky „Co je testování?“ a „Proč je testování nezbytné?“. Dále jsou probírány úrovně testování a odpovídající typy testů, techniky černé a bílé skříňky pro efektivní pokrytí testů. Zahrnuje jak oblast managementu, organizování a plánování testování tak výběr vhodných nástrojů. Kurz nabízí komplexní vhled do problematiky tím, že pokrývá široké spektrum činností a dává tak pevný základ pro další rozvoj v tomto zajímavém odvětví IT.

Má tento kurz smysl pro zkušeného testera?

Rozhodně ano. Tento kurz již absolvovalo mnoho zkušených testerů, kteří jej považovali za přínosný. Ať už proto, že si rozšířili své znalosti z praxe o další oblasti nebo tím, že je zasadili do kontextu celkové problematiky testování a získali tak lepší přehled. Velmi častým důvodem pro absolvování kurzu zkušenými testery, je získání teoretických znalostí a ověření zda jejich postupy odpovídají nejlepším zkušenostem z oboru. V průběhu kurzu mají navíc možnost porovnat své zkušenosti se zkušenostmi ostatních účastníků. Na základě tohoto kurzu jsou lépe schopni identifikovat slabá místa v postupech nebo se utvrdit ve svých závěrech o dalším rozvoji.

K čemu je certifikace CTFL?

Certifikát je mezinárodně uznávaný doklad o dosažení základní úrovně znalostí. Vlastnictví certifikátu může zajistit výhodu při výběrových řízeních vaší společnosti nebo ve vaší profesionální kariéře.
Získání certifikátu ISTQB CTFL je nezbytnou základní podmínkou v pokračování na další moduly nebo úrovně. Takže je vaší vstupní branou získat pokročilejší kvalifikaci ať už jako testeři, test analytici, test inženýři, test konzultanti, test manažeři nebo vývojáři softwaru.

Zpět na přehled novinek