Business analýza – nyní důležitější, než kdy jindy

Situace, které dnes všichni společně čelíme, bude mít jistě dalekosáhlé dopady do ekonomiky celé země, organizací i jednotlivců.

Organizace čelí otázkám zajištění kontinuity svého fungování, hledají cesty omezeného provozu, snaží se vypořádat s odlivem zákazníků, s omezením kontaktů, ochranou zaměstnanců, problémy logistiky apod.

Nepochybně i poté, co opadne vlna šíření onemocnění COVID-19 bude zapotřebí řada business změn, jejichž cílem bude zotavit organizace. Otázka zní, zda se budeme vracet k normálu, na který jsme všichni zvyklí, nebo to už bude nová situace, ve které budou zbořeny některé předpoklady a business pravidla. Možná začnou platit pravidla jiná, zohledňující realitu doby a bude potřeba se dále přizpůsobit.

Strategická analýza

Jedna z oblastí business analýzy se věnuje pochopení současného externího kontextu a trendů, které se zde odehrávají. Oblast se dále zamýšlí nad tím, jak je současná podoba organizace připravena obstát v tomto měnícím se kontextu. Úlohou business analytiků je asistovat managementu organizace s artikulací business potřeb, návrhem a výběrem optimálních způsobů, jak je zajistit.

Je to právě oblast strategické analýzy, která je v očích mnoha business analytiků a jejich nadřízených neprávem opomíjená. Události posledních dnů nás přesvědčují o opaku.

Investice do business analýzy se vyplatí

Lidé mají často tendenci okamžitě po identifikování překážky přejít do režimu řešení, spíše než se snažit identifikovat kořenovou příčinu problému. Investice do business analýzy může organizaci přinést realizaci řešení, která jsou zaměřena na skutečnou příčinu problému, uspokojení potřeb zainteresovaných stran a realizaci business hodnoty. Díky spolehlivějším a kvalitnějším požadavkům na řešení je mnohem vyšší pravděpodobnost, že projekty budou dokončeny včas, v rámci rozsahu a rozpočtu.

Podpořte své kompetence business analýzy

Možná, že právě teď fungujete ve zvláštním režimu, kombinujícím práci z domova, péči o děti a své blízké. Uvažte, zda tuto dobu nevyužít ke zlepšení kompetencí business analýzy svých nebo Vašich kolegů.

V naší nabídce naleznete široké spektrum kurzů zaměřených na business analýzu, s jejichž výběrem Vám rádi pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoliv dotazy (kurzy@lbms.cz; telefon: 702 028 515).

Absolvujte kurz online

Moderní technologie nám umožňují věnovat se vzdělávacím aktivitám i v tomto období, aniž by posluchači museli opouštět bezpečí svých domovů či pracovišť. Díky těmto technologiím jsme schopni realizovat i certifikační zkoušky online. Chcete-li se dozvědět více o našich online kurzech, přečtěte si více v našem článku o online kurzech. Jednodušší to již být nemůže!

Kurz Úvod do business analýzy – první krok k business analýze

Nejste si jisti jak by vám znalost business analýza mohla pomoci? Využijte účast na online půldenním kurzu Úvodu do business analýzy  za zvýhodněnou cenu 1000 Kč bez DPH. Dáváme Vám tuto příležitost, protože si uvědomujeme, že v této době musíme držet při sobě, a že profesní rozvoj je velmi důležitý i nyní. Přihlašte se ještě dnes přes rezervační formulář, kapacita  je omezena. 

 

Zpět na přehled novinek