Integrace SBM a RPA – rozšíření možností automatizace pro úsporu kapacit

SBM v právě na trh uvolňované verzi 11.8. nabízí nativní integraci na Robotic Process Automation (RPA). Integrace mezi SBM a RPA umožňuje využít kombinaci  funkcionality pro plnou automatizaci rutinních úkonů prostřednictvím RPA s efektivní automatizací lidmi realizovaných procesů s využitím platformy SBM.

 

Robotic Process Automation (RPA) využívá softwarové roboty, kteří imitují akce v grafickém uživatelském prostředí automatizující rutinní úkony. V RPA jsou zaznamenány akce prováděné na obrazovce a jsou navrženy workflow automatizující  požadované procesy. Tímto způsobem je možné využít RPA k automatizaci úkonů, které jsou časově náročné, nezáživné, či náchylné k chybám.

Využití RPA je vhodné v situaci, kdy chcete rychle automatizovat procesy s minimálními změnami stávajících aplikací. Automatizace je zajišťována pragmatickým a neinvazivním způsobem bez nutnosti realizace nákladných a časově náročných projektů implementace nových systémů či integrace stávajících, které nejsou vybaveny vhodným API.

Kombinace nástrojů RPA a SBM může ušetřit čas a redukovat chyby způsobené lidmi při zadávání dat. To umožňuje uživatelům kapacitu ušetřenou snížením objemu nezajímavých úkonů věnovat na pro byznys důležité rozhodování, které vede k úspoře nákladů a ke zvýšení efektivity.

 

 

Zpět na přehled novinek