Posuňte se dále v oblasti business analýzy

Pro začátečníky

Pokud jste nováčky v roli business analytika nebo o přesunu do této role uvažujete, pak je pro vás ideální Úvod do business analýzy, kde získáte základní přehled o tom, co tato disciplína obnáší, jaký má záběr, a jak se v ní můžete dále zdokonalovat.

Podobně, pokud se chystáte modelovat business procesy pomocí BPMN, pak Vám můžeme nabídnout základní seznámení s tímto de facto etablovaným standardem modelování procesů a to formou kurzu Úvod do modelování procesů v BPMN.

Možná byste ale raději získali představu o tom, jak by mohl vypadat model vašeho konkrétního procesu v pojetí vybraných diagramů BPMN, pak neváhejte přijít na náš workshop Modelujeme proces v BPMN.

 

BA a agilita

Pokud jste business analytikem a stojíte před výzvou zapojit se do agilních projektů, nebo v těchto projektech pracujete např. jako vývojář a chtěli byste získat představu o přínosech působení business analytika v agilním týmu, pak je pro vás určen náš kurz Business analýza v agilním prostředí.

Pokud  pracujete v agilních týmech a kladete si otázku jak je to s obsazením role business analytika, kterou žádná z agilních metodik vývoje SW explicitně nezmiňuje, pak přijďte hledat odpovědi na náš workshop Role business analytika ve Scrumu.

 

Optimalizace business procesů a práce s požadavky

Pokud se ve své praxi věnujete nebo hodláte věnovat především optimalizaci business procesů, pak je pro vás ideální kurz Business analysis – Modelling business processes, pokud se většinou věnujete práci s požadavky, pak je pro vás vhodný kurz Business analysis – Requirements Engineering a konečně kurz Business analysis Practice pokrývá vše ostatní ze záběru disciplíny business analýzy, co se netýká procesů ani požadavků.

 

Úspěšná praxe BA

Jedním z moderních pohledů na strukturování disciplíny business analýzy, je servisní přístup. Business analytici podle tohoto přístupu poskytují služby business analýzy své organizaci nebo organizaci zákazníka. Tento přístup umožňuje snadnou identifikaci potřebných dovedností, je ideálním základem pro návrh kompetenčního rámce a postupu dalšího rozvoje business analytiků. Pokud vás tento pohled zajímá, pak si vám dovolíme nabídnout kurz Jak zavést služby business analýzy v organizaci, který je návodem, jak takové služby v organizaci definovat, zavést, nástrojově podpořit a neustále zlepšovat.

Pokud si chcete rozšířit představu o paletě technik, které mohou využít business analytici ve své práci, pak je právě pro vás určen kurz Techniky business analýzy. V rámci tohoto kurzu společně projdeme a představíme až 120 technik využitelných business analytiky, a ty nejzajímavější si budete moci vyzkoušet na komplexních příkladech.

 

BABOK®

Standard BABOK® reflektuje základní znalosti pro praxi business analýzy a je dnes všeobecně uznávaným rámcem definujícím tuto profesi.

Disciplínu business analýzy strukturuje do tzv. znalostních oblastí a v každé z nich definuje sadu aktivit, které odpovídají smysluplným elementům práce business analytiků. Kromě toho dále popisuje základní kompetence, vybrané techniky a perspektivy, které formují rozšířený obsah standardu, a které popisují specializované disciplíny v rámci praxe business analýzy.

Pokud si chcete nahlédnout a pochopit více o tomto etablovaném standardu, pak je tu pro vás náš kurz Business analýza dle BABOK®.

 

Certifikace jako potvrzení dosažených znalostí/dovedností

Možná jste v situaci, kdy po vás zaměstnavatel požaduje získání mezinárodně uznávaného certifikátu, nebo se chystáte změnit své působení a vnímáte, že certifikát zvýší vaše šance uspět.

Pak vám můžeme nabídnout hned tři kurzy, které jsou završeny certifikační zkouškou úrovně Practitioner: Business analysis – Modelling business processes, Business analysis – Requirements Engineering, Business analysis Practice.

Všechny tři kurzy mají hned dvě skvělé výhody:

  • nevyžadují žádné zvláštní předpoklady (úroveň Foundation)
  • získaný certifikát má doživotní platnost a nemusíte ho tedy obnovovat, jako tomu bývá u jiných zkoušek.

Kdyby vás zajímal přehled všech certifikací v oblasti business analýzy, připravili jsme pro vás základní přehled.

Zpět na přehled novinek